پس از افشای اطلاعات کاربران فیسبوک و لینکدین، حالا نوبت به شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس رسیده است. بر اساس اطلاعات منتشرشده، اطلاعات ۱٫۳ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی فاش و در فروم‌های مشهور هک، منتشر شده است. البته کلاب هاوس هنوز فاش شدن اطلاعات کاربران خود را تأیید نکرده و نمی‌دانیم این اطلاعات واقعی هستند یا خیر.

فاش شدن اطلاعات کاربران کلاب هاوس

حتما این سؤال پیش می‌آید که اطلاعات فاش‌شده کلاب هاوس شامل چه چیزهایی می‌شود؟ این اطلاعات شامل User ID، اسم کاربران، آدرس عکس‌، نام کاربری، نام کاربری توییتر، نام کاربری اینستاگرام، تعداد فالوورها، تعداد افراد فالوشده، تاریخ ساخت حساب کاربری و لیست افرادی که دعوت شده‌اند، می‌شوند. فاش شدن این اطلاعات باعث می‌شود هکرها به روش‌های مختلف از جمله فیشینگ و حتی روش‌هایی مانند Brute-Forcing برای پیدا کردن رمز عبور، برای کاربران مختلف دردسر ایجاد کنند.

اطلاعات کاربران کلاب هاوس

 

 

به گزارش سایبر نیوز، دیتابیس SQL منتشرشده تنها شامل اطلاعات پروفایل کاربران می‌شود و شامل موارد حساس‌تری از جمله اطلاعات حساب بانکی یا اطلاعات حقوقی نیست. البته لو رفتن اطلاعاتی مانند حساب کاربری و نام افراد هم می‌تواند باعث شکل‌گیری جرایم سایبری شود.

اطلاعات فاش‌شده از دیتابیس SQL کلاب هاوس و ترکیب آن با موارد فاش‌شده توسط دیگر شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند اطلاعات کاملی کاربران را در اختیار هکرها بگذارند که به‌راحتی می‌توانند میلیون‌ها کاربر را به خطر بیندازند. از این اطلاعات می‌توان به‌راحتی برای فیشینگ، مهندسی شبکه‌های اجتماعی برای حمله‌های دیگر و حتی برای دزدیدن اطلاعات شخصی استفاده کرد.

اگر احتمال می‌دهید که اطلاعات شما در کلاب هاوس فاش شده باشد، می‌توانید از سرویسی که برای شناسایی این افراد ساخته شده است استفاده کنید. با وارد کردن ایمیل خود در این می‌توانید متوجه افشای اطلاعات خود بشوید. سپس باید مراقب پیام‌های ناشناسی باشید که از طرف کلاب هاوس و افراد ناشناس ارسال می‌شوند. انجام موارد زیر هم می‎‌‎تواند مفید باشد.

  • حتما رمز عبور خود در کلاب هاوس را تغییر بدهید و رمز عبور قوی‌تری انتخاب کنید.
  • حتما فعال‌سازی دومرحله‌ای را برای تمام حساب‌های کاربری خود فعال کنید.